Детство /детская неврология/ социальная реабилитация 


 
Учреждения социальной защиты и общества


Оглавление Центры реабилитации> Технические средства> Законы и льготы> Учреждения социальной защиты и общества> Образовательные учреждения>

 О трудоустройстве> Организация досуга> Клубы встреч и знакомства> Родительские советы и истории> Форум> Литература>  Ссылки> <<В рубрику

 Дополнительная информация о социальных учреждениях и об общественных организациях г. Харькова

Харкiвска громадська органiзацiя незрячiх юристiв

Голова організації - Лепетюк Олег Леонідович.
Адреса організації: 61058, м. Харків, вул. Данілевського, б.16, Літ."А4"
Телефони: 8(057)705-12-71
e-mail: hipc@ukr.net
Источник информации http://www.jurist.org.ua/?p=home

 

Харківська громадська організація незрячих юристів була зареєстрована 27.11.1998 року.

Метою діяльності організації є сприяння створенню незрячім юристам належних умов для професійної діяльності, надання юридичної допомоги малозабезпеченим верствам населення.

Членами організації є інваліди по зору, які мають вищу юридичну освіту, а також студенти вищих навчальних закладів, що навчаються за спеціальністю юрист-правознавець.

З 2000 року організація є колективним членом "Спілки юристів України". Має укладені угоди про спільну діяльність з організаціями, метою діяльності яких є надання соціальних послуг інвалідам м. Харкова.

З 2002 року організація є партнером Управління праці та соціального захисту населення Харківської міської ради у реалізації проекту "Створення інформаційно-правового центру інвалідів м. Харкова". У 2005 р. організація реалізує проект "Роз'яснення соціального законодавства та консультування інвалідів м. Харкова незрячими юристами".

За цим проектом організовано роботу телефону довіри з консультування інвалідів, пенсіонерів з питань соціального законодавства. Організовано правороз'яснювальні заходи (семінари, бесіди) у громадьских організаціях інвалідів.

Розвиток проекту здійснюється у напрямку розширення кола соціальних послуг для малозабезпечених верств населення, а також розширення можливостей доступу у громадян з фізичними вадами до правової інформації шляхом створення сайту організації, випуску спеціальних інформаційних матеріалів на правову тематику.

За період реалізації проекту постійно збільшується кількість консультацій. Так протягом 2003 року було надано 307 консультацій, протягом 2004 - 498, протягом 2005 - 718. Організація має приміщення, комп'ютерну техніку, засоби зв'язку. Діяльність організована на принципі юридичних клінік, де студенти надаючи консультації під контролем досвідчених юристів, набувають практичних навичок з майбутньої спеціальності.

Організація за договором про спільну діяльність є партнером у реалізації соціального проекту "Громадська агенція сприяння працевлаштуванню інвалідів". Разом з двома громадськими організаціями інвалідів протягом 2005 року проводилися заходи, які сприяли інвалідам, що бажали працювати, у пошуку роботи. Протягом реалізації цього проекту організація удосконалила досвід спільної діяльності у наданні соціальних послуг. Об'єднання зусиль трьох організацій призвело до більш повного розкриття принципу комплексності у наданні соціальної послуги, а отримувач послуги мав можливість ії отримати на більш високому якістному рівні.

ХГО незрячих юристів після стажування керівника – Лепетюка О.Л. у США розвиває напрямок діяльності, спрямований на популяризацію і впровадження у Українське законодавство такого поняття, як соціальне підприємництво. Для цього протягом 2007-2009 років було здійснено діяльність щодо створення соціальних підприємств: юридична фірма «НОМОС» та фірма «НОТІС». За вказаний період організацією постіно здійснювався підбір фахівців з числа здібної молоді, яка працювала на умовах волонтерства, набуваючи практичного досвіду, а потім була працевлаштована до заснованих підприємств. За час стажування були набуті контакти з юристами США , а також з неурядовими організаціями, які працюють у сфері захисту прав людини. Для підтримання таких контактів з метою розвитку стратегічного партнерства планується відвідання США у кінці 2009 – початку 2010 року.
Полезные ссылки на стр. http://www.jurist.org.ua
 


Rambler's Top100 Яндекс.Метрика